Uğur Ayakkabı

Uğur Ayakkabı (http://www.ugurayakkabi.com/index.php)
-   Yurtiçi Haberler (http://www.ugurayakkabi.com/yurtici-haberler-24.html)
-   -   Çavuşoğlu'nun Rotterdam'da Miting Yapmasına İzin Verilmedi (http://www.ugurayakkabi.com/yurtici-haberler-24/cavusoglunun-rotterdamda-miting-yapmasina-izin-verilmedi-84.html)

Admin 10.03.2017 22:54

Çavuşoğlu'nun Rotterdam'da Miting Yapmasına İzin Verilmedi
 
Hollanda, Aile Bakanı Kaya'dan sonra Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Rotterdam kentinde yapacağı mitinge de izin vermeyeceğini açıkladı.

Çavuşoğlu'nun Rotterdam'da Miting Yapmasına İzin Verilmedi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Hollanda Rotterdam'da cumartesi günü yapmayı planladığı referandum mitingine izin verilmedi. Kararı, kentin belediye başkanı Ahmet Aboutaleb açıkladı.
Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb, gazetecilere yaptığı açıklamada, Çavuşoğlu'nun diplomatik dokunulmazlığı olduğunu ve bunu saygıyla karşıladıklarını ancak, kamusal alanlarda olanları yasaklamak için başka araçlara sahip olduklarını dile getirdi.
"NE YAPARSANIZ YAPIN KONUŞACAK YER BULURUZ"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hollanda'da Türk vatandaşlarıyla buluşma etkinliğiyle ilgili, "Sizdeki seçimden sonra da miting yapılmasına karşıysanız beni kimse durduramaz. Bu cumartesi giderim ve toplantımı yaparım. Siz salonları iptal edin, ne yaparsanız yapın biz yapacak bir yer buluruz." demişti.
BAKAN KAYA'YA DA İZİN ÇIKMADI
Hollanda, bugün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Betül Sayan Kaya'ya da salon vermemişti.
Öte yandan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Almanya'da Türk vatandaşlarla yapacağı toplantı çeşitli nedenlerle iptal edilmişti.


Forum Saati: 16:41. Zaman dilimi GMT +3 olarak ayarlanmıştır.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
Uğur Ayakkabı